27/12/2019

Що таке NFC?

NFC (Near Field Communication) - це технологія бездротового високочастотного зв'язку малого радіусу дії (до 10 см), що дозволяє здійснювати безконтактний обмін даними між пристроями, розташованими на невеликих відстанях: наприклад, між терміналом і мобільним телефоном або пластиковою смарт-картою. NFC орієнтована на використання в мобільних телефонах та планшетах і обіцяє стати зручним способом передачі даних, наприклад фінансових (кредитні картки і т.д.). Перевага NFC над Bluetooth - короткий час з'єднання (менше ніж за одну десяту частину секунди).

Технологія NFC базується на RFID (Radio Frequency IDentification, радіочастотна ідентифікація - метод автоматичної ідентифікації об'єктів, в якому за допомогою радіосигналів зчитуються або записуються дані, що зберігаються в так званих транспондерах, або RFID-мітках), тобто технології передачі інформації по радіоканалу, яка підтримує як активні, так і пасивні пристрої.

Існує три найбільш популярних варіанти використання NFC технології в мобільних телефонах:

  • емуляція карт - телефон прикидається картою, наприклад пропуском або платіжною карткою
  • режим зчитування - телефон зчитує пасивну мітку (Tag), наприклад для інтерактивної реклами
  • режим P2P - два телефони зв'язуються і обмінюються інформацією.

В даний час NFC вже застосовуються в багатьох областях. Наприклад, за допомогою цієї технології здійснюється бронювання і продаж електронних квитків, оплата проїзду в громадському транспорті і паркування автомобілів, NFC-технологія активно використовується також в сфері послуг і розваг, в сфері безпеки і контролю доступу.Коментарі (0)

Коментарі відсутні!

Додайте Ваш коментар

300

Останні відгуки

січ09
Meizu M6
// // коментарі відсутні

Нормальний телефон. Я його маю два роки і мені не потрібно новішої...

лис10
Джокер
// // коментарі відсутні

На перший погляд - це дуже дивне кіно, але на справді фільм є...

лис30
Новий паспортний сервіс (без черг)

Прийшов час робити новий біометричний паспорт. Їду на головну пошту в...

Коментарі