16/12/2019

Яку консоль вибрати PlayStation 4 чи Xbox One?

PlayStation 4 і Xbox One з'явились п'ять років тому, але суперечки геймерів щодо того, яка ж платформа краще, не вщухають досі. Якщо для вас важливо, щоб консоль органічно вписалася в інтер'єр, слід навідатися в магазин і на власні очі зацінити дизайн і розміри обох приставок, так як зовні вони помітно відрізняються.

FAT-версії

Xbox One відчутно більше (343 × 81 × 264 проти 275 × 53 × 305 мм), враховуйте цей факт, якщо у вас обмежений простір біля телевізора. Хоча корпус PS4 менше і внаслідок цього сильніше гріється, працює вона тихіше. Візуально PlayStation 4 розділена на дві частини - глянцеву і матову - між ними проходить смуга, що світиться і змінює колір залежно від режиму роботи.

На початку свого життєвого циклу обидві консолі були побудовані на базі одного і того ж процесора AMD Jaguar, що працює з частотою 1,75 ГГц. І у PlayStation 4 і у Xbox One кількість оперативної пам'яті складає 8 ГБ, але використовується цей обсяг трохи по-різному: Sony дозволила використовувати 5 ГБ для ігор і 3 ГБ для ОС, Microsoft трохи заощадила на продуктивності в іграх і розподілила ОЗУ в співвідношенні 4 , 5 ГБ для ігор і 3,5 ГБ для операційної системи.

Якщо не вдаватися в подробиці, PS4 обходить конкурента ще по ряду менш значущих параметрів: у неї більше блоків візуалізації, шейдеров графічної карти і вище частота роботи оперативної пам'яті. Все це дозволяє PlayStation 4 перевершувати Xbox по загальній продуктивності - 1,84 терафлопс проти 1,31.

Slim та S

Після того, як оригінальну Xbox One порівнювали з відеомагнітофоном, Microsoft вирішила вкластися в дизайн, після чого консоль отримала стильний чорно-білий корпус, позбулася зовнішнього блоку живлення і стала на 40% меншою. А ось у "похудівшої" PlayStation 4 змін не так багато: в PS4 Slim японці зробили весь корпус матовим - на думку ком'юніті, глянцева сторона сильно дряпалася. Крім того, гострі кути стали згладженими і, зрозуміло, сама консоль зменшилася в розмірах.

Зменшені версії приставок змінилися зовні, але всередині все залишилося як і раніше. Єдине нововведення полягає в підтримці телевізорів з роздільною здатністю 4K і HDR.

X і Pro

У випадку з поліпшеними модифікаціями ситуація зворотна. Зовнішній вигляд Xbox змінився незначно, а PlayStation змінилась досить помітно. Так, в Xbox One X, в порівнянні зі Slim-версією, змінився лише колір - він став чорним, а габарити залишилися такими ж з точністю до міліметра. У свою чергу, PS4 Pro зросла навіть у порівнянні з FAT-кою і стала виглядати брутальніше за рахунок корпусу з трьох частин (до речі, саме тому PS4 Slim, що складається з двох половинок, прозвали "бутербродом", а Pro - "гамбургером").

З виходом більш продуктивних модифікацій Microsoft і Sony серйозно проапгрейдили свої платформи, вдихнувши нове життя в не самі свіжі пристрою, однак на тлі характеристик свіжого «Ікса», PlayStation 4 Pro виглядає вже не так переконливо.

Вона поступається за кількістю оперативки і швидкості її роботи (12 ГБ проти 8 ГБ і 326 ГГц проти 218 ГГц, відповідно), частоті процесора (2,3 ГГц проти 2,13 ГГц) і загальної продуктивності (6 Тфлопс проти 4,12 Тфлопс), однаковим залишився тільки мінімальний обсяг ПЗУ, який тепер становить 1 ТБ. З іншого боку, PS4 Pro залишилася такою ж відмінно оптимізованою платформою, яка ще й стала легко справлятися з VR-проектами.

Xbox One і PS 4 наскільки схожі, настільки вони і відрізняються. На стороні PlayStation - багата бібліотека відомих тайтлов, якісна оптимізація кроссплатформенних проектів, лінійка фірмових аксесуарів і активна робота з російськомовним ком'юніті. Xbox може відповісти цікавою підпискою, зворотну сумісність і інтеграцією в екосистему Microsoft.Коментарі (0)

Коментарі відсутні!

Додайте Ваш коментар

300

Останні відгуки

січ09
Meizu M6
// // коментарі відсутні

Нормальний телефон. Я його маю два роки і мені не потрібно новішої...

лис10
Джокер
// // коментарі відсутні

На перший погляд - це дуже дивне кіно, але на справді фільм є...

лис30
Новий паспортний сервіс (без черг)

Прийшов час робити новий біометричний паспорт. Їду на головну пошту в...

Коментарі