24/11/2015

Як встановлювати дитяче автокрісло?

Існує два основних способи кріплення дитячих автокрісел в салоні автомобіля (і фахівці заради безпеки і комфорту вашої дитини рекомендують не "винаходити велосипед", а скористатися саме ними).

Перший - за допомогою штатних автомобільних ременів безпеки (триточковий ремінь). Цей спосіб кріплення найпоширеніший. Переважна більшість дитячих автокрісел кріпиться саме так. Другий - за допомогою системи Isofix. Система Isofix - це, з одного боку, вбудовані в дитяче автокрісло металеві направляючі зі спеціальними замками на кінці, а з іншого - спеціальні залізні скоби, вбудовані в сидіння автомобіля. Таким чином дитяче автокрісло приєднується до сидіння авто, і такий спосіб кріплення є більш надійним і безпечним. Крім того, виключаються варіанти неправильного кріплення дитячого автокрісла. Але система Isofix є не у всіх моделях автомобілів. При виборі дитячого автокрісла враховуйте те, що моделі з такою системою коштують відчутно дорожче. І якщо у вашому автомобілі немає системи Isofix, то закріплювати автокрісло вам доведеться все таки штатними ременями безпеки.

Питання правильної установки дитячого автокрісла хвилює багатьох батьків. Неправильне встановлення і кріплення крісла можуть призвести не тільки до дискомфорту малюка, але, що найважливіше, дитина може серйозно постраждати у разі автомобільної катастрофи. Зафіксовано досить багато випадків, коли діти отримували серйозні пошкодження в результаті неправильного встановлення крісла, і з іншого боку, багато випадків, коли саме правильним чином встановлене крісло рятувало життя і здоров'я дитини.

Основні правила встановлення дитячого автокрісла в салоні автомобіля

Для дитячого автокрісла, встановленого проти ходу руху. Так встановлюють крісла для самих маленьких дітей.

- Дитяче автокрісло потрібно встановлювати на заднє сидіння, це найбезпечніше місце, так як при встановленні його на передньому сидінні при нещасному випадку дитині можуть завдати шкоди подушки безпеки та інші фактори.

Якщо ж, враховуючи цей момент, вам все ж потрібно встановити крісло на передньому сидінні, то в цьому випадку правило установки проти ходу руху заборонено, якщо ваше авто обладнане подушкою безпеки.

- Крісло розташовують так, щоб дитина дивилася назад.

- Краще встановлювати дитяче крісло по центру заднього сидіння.

- Ремінь безпеки повинен щільно прилягати до дитячого автокрісла і бути міцно зафіксований.

Для дитячого автокрісла, встановленого по ходу руху. Так часто встановлюють крісла для дітей старшого віку, яким цікаво дивитися у вікна і спілкуватися з батьками.

- Перше і головне правило все те ж: встановлювати дитяче автокрісло потрібно тільки на заднє сидіння машини, щоб уникнути нанесення дитині травм від пошкодження лобового скла і спрацьовування подушок безпеки.

- Перед встановленням крісла відсуньте переднє сидіння, за яким буде розташовуватися дитяче крісло.

- Простягніть ремінь безпеки по наміченої області, затягуючи і закріплюючи його якомога міцніше.

- Деякі ремені безпеки в машині витягуються на всю довжину, а потім фіксують, коли повертаються (тобто ремінь безпеки фіксуюється сам по собі). Якщо цього немає, потрібно використовувати знімні затиски на ремені. Якщо ви не знаєте, як ними користуватися, прочитайте інструкцію нижче.

- Плечова область ременя безпеки повинна бути зафіксованою, оскільки утримує дитяче автокрісло на місці саме поясна частина ременя.

- Після встановлення спробуйте посунути крісло. Дитяче автокрісло повинно кріпитися до сидіння жорстко. Якщо воно зсувається більше, ніж на 2,5 см, його потрібно перевстановити або закріпити ремені краще. Надавіть на автокрісло всією своєю вагою при затягуванні ременя, щоб він ні в якому разі не бовтався.

Переконайтеся, що ремінь проходить через всі необхідні точки фіксації дитячого автокрісла. Також перевірте, щоб замок ременя не перебував на рамі дитячого автокрісла.

Кожне дитяче автокрісло обладнане інструкцією з його встановлення, у випадку її втрати зверніться до продавця за її копією.

З якого віку дитині можна користуватися дитячим автокріслом, які встановлюються по ходу автомобіля?

Це залежить не від віку, а від росту дитини. Коли верхівка голови дитини дістає до краю сидіння, можна переходити на автокрісло, встановлюване по ходу руху. Як правило, це відбувається не раніше, ніж дитині виповниться 3-3,5 року.

При закріпленні крісла діагональна частина ременя повинна проходити по плечу, близько до шиї дитини. Причому краще, якщо ремінь буде розташований ближче до шиї, ніж до краю плеча, і зовсім неприпустимо, щоб ремінь проходив під рукою дитини (при такій фіксації ременя дитина може бути просто перекинута через нього в разі аварії). Поясна частина ременя повинна проходити по стегнах і верхньої частини ніг. Ремінь повинен бути правильно розташований - точно по виступах з обох сторін додаткової подушки. В іншому випадку він може зісковзнути на живіт і з'явитися причиною травм внутрішніх органів при аварії. Обидві частини ременя повинні бути добре натягнуті і розправлені.Коментарі (0)

Коментарі відсутні!

Додайте Ваш коментар

300

Останні відгуки

січ09
Meizu M6
// // коментарі відсутні

Нормальний телефон. Я його маю два роки і мені не потрібно новішої...

лис10
Джокер
// // коментарі відсутні

На перший погляд - це дуже дивне кіно, але на справді фільм є...

лис30
Новий паспортний сервіс (без черг)

Прийшов час робити новий біометричний паспорт. Їду на головну пошту в...

Коментарі