10/11/2018

Як вибрати пилосос?

Прийшов час вибрати пилосос? На ринку стільки різних видів та моделей, що вибрати інколи буває досить важко. Спробуємо розібратися у цьому і розглянемо основні типи і характеристики пилососів.

Тип пилозбірника: мішок, контейнер або аква-фільтр?

Мішок - самий звичний і найдешевший тип пилозбірника. Вони бувають як багаторазовими, зробленими з текстилю, так і одноразовими, паперовими. Незважаючи на популярність, це не найкращий варіант. Тканинні мішки затримують великі частки пилу, але з легкістю пропускають дрібні. До того ж спустошення і прання подібного мішка - не найприємніше і не гігієнічне заняття. Одноразові паперові мішки здатні затримувати частинки розміром до 3 мікрон і не вимагають чищення. Але їх постійно доведеться докупляти.

Крім того, у всіх пилозбірників цього типу є один істотний недолік - якщо їх довго не міняти, в пилу починають розмножуватися шкідливі бактерії і кліщі, для яких темрява і велика кількість бруду - ідеальне місце для їх розмноження.

Контейнер для збору пилу не вимагає заміни. Його потрібно лише ретельно промивати і висушувати після заповнення. Пилососи з контейнером помітно дорожче аналогічних моделей з мішками. Інший їх мінус - високий рівень шуму. При роботі пилососа контейнер перетворюється в резонатор. Тому прибирання за допомогою таких моделей пилососів точно буде гучним.

Пилосос з водяним фільтром - справжня машина для створення гарного мікроклімату. Усмоктуване повітря промивається водою, і пил осідає в спеціальному контейнері. До переваг таких пилососів можна віднести ефективність, а до недоліків - відносно високу вартість.

Потужність

Багато при виборі пилососа орієнтуються на потужність. Дійсно, здається, що пилосос потужністю 1800 Вт набагато кращий за свого побратима з потужністю 1400 Вт. Але що ж насправді визначає потужність? Почнемо з того, що є споживана потужність (саме вона найчастіше вказується на корпусі) і потужність всмоктування. Споживана потужність визначає габарити, витрату електроенергії та рівень шуму. Чим потужніший пилосос, тим він більший і шумніший.

А ось на якість прибирання споживана потужність впливає незначно. Набагато важливіше сила всмоктування. Однак і тут є свої тонкощі. Якщо у вас немає дітей і перських котів, а підлога покрита ламінатом, лінолеумом або ковроліном, пилосос з потужністю всмоктування в 300 Вт прекрасно впорається з наведенням ладу. У цьому випадку купівля потужного пилососа буде тільки зайвою витратою коштів та енергії в процесі його експлуатації.

Пилосос потужністю понад 300 Вт стане в нагоді власникам килимів з довгим ворсом і тим, кому часто доводиться прибирати за дітьми і домашніми улюбленцями. А на пилососи, у яких потужність всмоктування менше 260 Вт, не варто і дивитися.

Потрібно мати на увазі, що в міру заповнення пилозбірника потужність всмоктування падає. Але це не відноситься до пилососів з аквафільтром. У них потужність всмоктування ніяк не залежить від забрудненості води і залишається незмінною протягом усього прибирання.

Тип прибирання: вологе або сухе?

Вибираючи пилосос для будинку, подумайте, який тип прибирання вам потрібний. Функція вологого прибирання значно підвищує вартість приладу, проте насправді вона потрібна далеко не всім. Миючі пилососи набагато більші звичайних, і власникам маленьких квартир, де дорогий кожен квадратний метр, краще зупинити свій вибір на звичайному пилососі. Не стане в нагоді миючий пилосос і тим, у кого підлоги покриті лінолеумом або іншим гладким матеріалом.

Без вологого прибирання не обійтися алергікам, дрібний пил, який піднімають звичайні пилососи, може призвести до нападу астми. Втім, для них ідеальним варіантом буде вибір пилососа з аквафільтром, який очищає не тільки підлогу, а й повітря. По-справжньому миючий пилосос потрібен сім'ям з маленькими дітьми. А також тим, хто любить килими та підлогові покриття з густим ворсом. Жоден звичайний пилосос не зможе очистити килим, особливо світлий, так, як це зробить миючий. Крім того, як можна дізнатися з відеоролика, деякі моделі миючих пилососів здатні виконувати функції зволоження і дезодорування повітря.

Чим дорожче пилосос, тим він надійніший і функціональнійший. Найдешевші моделі служать недовго, найчастіше у них ламаються дрібні деталі, тріскається пластик на трубі і щітки, рветься шланг, рідше - перегорає мотор. Термін їх служби невеликий, а гарантійний термін ще менший. При поломці такого пилососа його простіше викинути, ніж ремонтувати. Дорогі пилососи можуть служити десятиліттями, а гарантійний термін на елітні моделі може досягати 10 років. Так що в кінцевому підсумку набагато вигідніше один раз вибрати якісний пилосос і на довгі роки забути про пилюку і алергени.Коментарі (0)

Коментарі відсутні!

Додайте Ваш коментар

300

Останні відгуки

січ09
Meizu M6
// // коментарі відсутні

Нормальний телефон. Я його маю два роки і мені не потрібно новішої...

лис10
Джокер
// // коментарі відсутні

На перший погляд - це дуже дивне кіно, але на справді фільм є...

лис30
Новий паспортний сервіс (без черг)

Прийшов час робити новий біометричний паспорт. Їду на головну пошту в...

Коментарі