30/03/2014

Як вибрати холодильник?

Холодильники бувають найрізноманітніших стилів і мають свої особливості. Споживачі повинні розглянути їх унікальні потреби при виборі, який холодильник краще для типів продуктів, які вони зберігають. Ось декілька порад про те, як вибрати холодильник.

Типи холодильників

Однокамерні холодильники.
Вони можуть бути низькими і вузькими, з невеликою морозильною камерою, яка, як правило, розташовується зверху. Габаритні розміри таких холодильників можуть бути приблизно наступні: висота від 85 до 160 см, ширина близько 55 см і глибина зазвичай стандартна - 60 см.

Двокамерні холодильники.
Мабуть, найпопулярніші холодильники. Ці моделі мають 2 двері - холодильної та морозильної камери. Морозилка може перебувати як зверху, так і знизу. Зазвичай, якщо морозильна камера знаходиться вгорі, то вона являє собою ящик, розділений однією-двома полками. У випадку з нижньою морозилкою, вона найчастіше, обладнана вижвіжнимі ящиками. Об'єм морозильної камери більше в моделях з нижнім її розташуванням. Габарити двокамерних холодильників бувають найрізноманітніші - можна знайти для будь-якої кухні і сім'ї.

Трикамерні холодильники.
Крім морозильної і холодильної камери, мають камеру нульової температури або так звану "Зону збереження свіжості". Температура в такій камері становить від 0 до +2 градусів , що ідеально підходить для зберігання швидкопсувних продуктів, які ви не хочете заморожувати. У таких умовах продукти зберігають свою свіжість і смак довше, ніж в холодильній камері.

Холодильники Side-by-Side.
Двосторонні, з бічним розташуванням морозильної камери. Висота таких холодильників може бути близько 180 см, глибина - 60-80 см, а ширина - до 100 см! Ідеальний варіант для ресторанів і великих сімей.

Дуже важливо вибирати одночасно не тільки підходящі габарити холодильника, але і об'єм. Ці два показники - габарити і об'єм - зв'язані нерозривно, кожний є дуже важливим. Вибір обсягу холодильника зводиться в підсумку до вибору співвідношення обсягів холодильної та морозильної камер. Орієнтуватися тут потрібно на Ваші власні потреби при зберіганні продуктів. Якщо Ви збираєтеся зберігати багато заморожених продуктів тривалий час, - краще придбати холодильник з великою морозильною камерою. Хоча зауважимо, що останнім часом на такі холодильники попит менше, так як люди все рідше зберігають у морозилках великі запаси.

Розморожування

Робота системи охолодження припускає можливість утворення в холодильнику сніжного нальоту або інею. Щоб позбутися цієї проблеми, виробники застосовують різні системи розморожування холодильника: 

  • для морозильної камери - ручне розморожування або система No Frost;
  • для холодильної камери - автоматичне розморожування (крапильне або ж система No Frost ). Холодильників з ручним розморожуванням холодильної камери зараз майже не зустрічається.

Компресори

Питання про кількість компресорів неодмінно виникає, адже їх кількість грає важливу роль. Два компресори - це дві незалежні холодильні системи, одна з яких забезпечує роботу холодильної камери, інша - морозильною. Відповідно, і навантаження розподілене на дві системи. З технічної точки зору, дві системи охолодження - більш правильне рішення для холодильника. Наприклад, ви відкривали дверці холодильної камери, температура там підвищилася, термостат реагує відповідно: щоб знизити температуру, включається компресор. Якщо це - однокомпресорний холодильник, компресор працюватиме одночасно і на холодильну, і на морозильну камеру, - але ж знизити температуру потрібно було тільки в холодильній! Отже, зусилля, витрачені на морозилку, пропадають даремно. У двохкомпресорної моделі в цьому випадку активізується тільки компресор холодильної камери.

Клас енергоспоживання

При виборі холодильника необхідно звертати особливу увагу на його енергоекономічність. Адже з усіх домашніх електроприладів найбільша витрата енергії припадає саме на холодильник, і потрібно намагатися вибрати модель якомога більш економічну по енергоспоживанню.

Клас енергоспоживання холодильника виставляється в діапазоні від А до G, де класу А відповідають найкращі показники по економічності енергоспоживання, а класу G, відповідно, гірші.

Визначається номінальне значення витрати електроенергії для даного холодильника відповідно до нормативів енергоспоживання даної категорії. Номінальне значення, тобто, скільки холодильник теоретично повинен споживати енергії, приймається за 100%. Потім визначається, скільки холодильник дійсно споживає електроенергії. 

  • A - менше 55%
  • B - 75%
  • C - 75-90%
  • D - 90-100%
  • E - 100-110%
  • F - 110-125%
  • G - більше 125%

Поняття "клас Super А" (А+, А++), для холодильників, чиї показники по витраті електроенергії значно нижче звичайного класу А.Коментарі (0)

Коментарі відсутні!

Додайте Ваш коментар

300

Останні відгуки

січ09
Meizu M6
// // коментарі відсутні

Нормальний телефон. Я його маю два роки і мені не потрібно новішої...

лис10
Джокер
// // коментарі відсутні

На перший погляд - це дуже дивне кіно, але на справді фільм є...

лис30
Новий паспортний сервіс (без черг)

Прийшов час робити новий біометричний паспорт. Їду на головну пошту в...

Коментарі