08/12/2013

Intel vs AMD. Який процесор кращий?

Кожного разу, коли ми стикаємось з тим, що наш ком'ютер вже не є таким швидким і нам бракує потужності для виконання тих чи інших задач, постає задача вибору нового комп'ютера, або його апгрейду. Цей процес включає вибір основного компонента будь якого комп'ютера - процесора. Основними гравцями на ринку є дві фірми AMD та INTEL, розглянемо їхні плюси та мінуси.

Переваги процесорів INTEL

Швидка робота в програмах, якщо вона одна є активною (ігри, відео конвертери, фото редактори, архіватори). Більш низьке енергоспоживання.
Під процесор Інтел оптимізовано більше додатків та ігор. Продуктивність в іграх вище ніж у аналогічних процесорів від АМД. Останні покоління процесорів з індексом "К" мають хороший розгінний потенціал. Відмінно поставлена ​​робота з оперативною пам'яттю.

Недоліки процесорів INTEL

При виході нової лінійки процесорів змінюється платформа. Здатність одночасно працювати максимум з двома потужними додатками (встановлення ігри, відео конвертери, фото редакторита інші). Тобто про багатозадачності мова не йде. Для процесорів i7- i5 з індексом "K" потрібно використовувати більш потужне охолодження. Висока вартість процесорів особливо Core i3 - i5 - i7.

Переваги процесорів AMD

Доступна вартість, хороше співвідношення вартість / продуктивність. Мультиплатформність - тобто якщо у Вас зараз комп'ютер зібраний на базі сокета AM2 + і встановлений процесор Phenom X3 8450 , то ви можете просто купити процесор з роз'ємом АМ3 наприклад Phenom II X4 955 BE і встановити його в сокет AM2 + . Тим самим підвищивши потужність комп'ютера на 100 % з мінімальними витратами. Різниця в продуктивності між Phenom X3 8450 і Phenom II X4 955 BE - дійсно дорівнює 100-110 % залежно від програми.

Багатозадачність - тобто в системах зібраних на базі процесорів АМД, можна одночасно запускати 3-4 потужних додатки упаковка архіву, установка гри, конвертація відео, розпакування архіву іншим архіватором і в теж час слухати музику і поневірятися по просторах інтернету або просто дивитися фільм. Це перевірено на процесорі Athlon II x2 240 і Phenom II X4 955 BE, на система зібраної на базі Core i7- 2600K та Core i5- 2500K - цього зробити не вийшло максимум установка гри, упаковка архіву, прослуховування музики і серфінг по сторінках інтернету і перегляд фільму. Стабільна роботи системи. Всі процесори AMD можна розігнати на 10-20%.

Недоліки процесорів AMD

Енергоспоживання більше ніж у процесорів INTEL. Для процесорів серії FX і Phenom II X4 - X6 - необхідно докуповувати хороший кулер, тому що штатний зі своїми функціями справляється погано.

Робота з оперативною пам'яттю поставлена ​​трохи гірше ніж у Інтела. Кеш пам'ять 2 -го і 3- го рівня працює на більш низькій частоті ніж у процесорів Інтел.Коментарі (0)

Коментарі відсутні!

Додайте Ваш коментар

300

Останні відгуки

лис30
Новий паспортний сервіс (без черг)

Прийшов час робити новий біометричний паспорт. Їду на головну пошту в...

кві14
МРЕВ на Данила Апостола

МРЕВ або "Регіональний сервісний центр МВС". Що насправді...

січ18
Гідробокс Apollo TS-41W

По рекомендації більшості продавців, ми зупинилися на цій кабінці,...

Коментарі