08/12/2013

Intel vs AMD. Який процесор кращий?

Кожного разу, коли ми стикаємось з тим, що наш ком'ютер вже не є таким швидким і нам бракує потужності для виконання тих чи інших задач, постає задача вибору нового комп'ютера, або його апгрейду. Цей процес включає вибір основного компонента будь якого комп'ютера - процесора. Основними гравцями на ринку є дві фірми AMD та INTEL, розглянемо їхні плюси та мінуси.

Переваги процесорів INTEL

Швидка робота в програмах, якщо вона одна є активною (ігри, відео конвертери, фото редактори, архіватори). Більш низьке енергоспоживання.
Під процесор Інтел оптимізовано більше додатків та ігор. Продуктивність в іграх вище ніж у аналогічних процесорів від АМД. Останні покоління процесорів з індексом "К" мають хороший розгінний потенціал. Відмінно поставлена ​​робота з оперативною пам'яттю.

Недоліки процесорів INTEL

При виході нової лінійки процесорів змінюється платформа. Здатність одночасно працювати максимум з двома потужними додатками (встановлення ігри, відео конвертери, фото редакторита інші). Тобто про багатозадачності мова не йде. Для процесорів i7- i5 з індексом "K" потрібно використовувати більш потужне охолодження. Висока вартість процесорів особливо Core i3 - i5 - i7.

Переваги процесорів AMD

Доступна вартість, хороше співвідношення вартість / продуктивність. Мультиплатформність - тобто якщо у Вас зараз комп'ютер зібраний на базі сокета AM2 + і встановлений процесор Phenom X3 8450 , то ви можете просто купити процесор з роз'ємом АМ3 наприклад Phenom II X4 955 BE і встановити його в сокет AM2 + . Тим самим підвищивши потужність комп'ютера на 100 % з мінімальними витратами. Різниця в продуктивності між Phenom X3 8450 і Phenom II X4 955 BE - дійсно дорівнює 100-110 % залежно від програми.

Багатозадачність - тобто в системах зібраних на базі процесорів АМД, можна одночасно запускати 3-4 потужних додатки упаковка архіву, установка гри, конвертація відео, розпакування архіву іншим архіватором і в теж час слухати музику і поневірятися по просторах інтернету або просто дивитися фільм. Це перевірено на процесорі Athlon II x2 240 і Phenom II X4 955 BE, на система зібраної на базі Core i7- 2600K та Core i5- 2500K - цього зробити не вийшло максимум установка гри, упаковка архіву, прослуховування музики і серфінг по сторінках інтернету і перегляд фільму. Стабільна роботи системи. Всі процесори AMD можна розігнати на 10-20%.

Недоліки процесорів AMD

Енергоспоживання більше ніж у процесорів INTEL. Для процесорів серії FX і Phenom II X4 - X6 - необхідно докуповувати хороший кулер, тому що штатний зі своїми функціями справляється погано.

Робота з оперативною пам'яттю поставлена ​​трохи гірше ніж у Інтела. Кеш пам'ять 2 -го і 3- го рівня працює на більш низькій частоті ніж у процесорів Інтел.Коментарі (0)

Коментарі відсутні!

Додайте Ваш коментар

300

Останні відгуки

січ09
Meizu M6
// // коментарі відсутні

Нормальний телефон. Я його маю два роки і мені не потрібно новішої...

лис10
Джокер
// // коментарі відсутні

На перший погляд - це дуже дивне кіно, але на справді фільм є...

лис30
Новий паспортний сервіс (без черг)

Прийшов час робити новий біометричний паспорт. Їду на головну пошту в...

Коментарі